Blog UIRP

Allegro wkracza na rynek Słowacki

Allegro już jest na Słowacji!

Mam świetną wiadomość dla sprzedawców z Polski! Do tej pory z Allegro mogli korzystać głównie mieszkańcy Polski, Węgier, Chorwacji, Słowenii i Czech. Z końcem lutego Allegro weszło na rynek Słowacki. 

Jeszcze niedawno Allegro zaoferowało swoje usługi na rynku Czeskim, o czym możecie przeczytać w innym moim artykule https://uirp.pl/allegro-cz-w-baselinker/

Jak podaje samo Allegro “Allegro w Słowacji startuje już na początku 2024!” i tym samym sugeruje by skorzystać z okazji i rozwijać tam swój biznes! https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-w-slowacji-startuje-juz-na-poczatku-2024-wykorzystaj-nowy-rynek-aby-rozwijac-swoj-biznes-za-granica-lLjrDajdmT4

Kilka ważnych informacji na temat Allegro.sk (Allegro Słowacja)

Na początku warto zaznaczyć, że adres witryny Allegro.sk już działa! Można wejść i sprawdzić oferty innych sprzedawców,

Jeszcze inną, równie ważną informacją jest to, że posiadacze kont firmowych Allegro nie muszą zakładać nowego konta i ponownie wystawiać swoich ofert.

Co zrobić aby wystawić oferty?

  • Zaznaczyć pole z nowym rynkiem integracji Allegro
  • Dodadzą w cenniku metody płatności dla Słowacji
  • Wystawić swoje oferty

Warto przy okazji zaznaczyć, że klienci posiadający swoje konta firmowe mogą skorzystać z umów zawartych przez Allegro z przewoźnikami dostarczającymi przesyłki na Słowację.

Samo Allegro mocno zachęca Słowaków do dokonywania zakupów i gwarantuje, że klienci znajdą produkty w najlepszych cenach, oraz dostawę, w ramach programu Allegro Smart.

Opcje z jakich mogą skorzystać klienci to: bezpłatna wysyłka zamówień powyżej 12,90 Euro do automatów i punktów stacjonarnych lub od 21,90 Euro w przypadku dostaw kurierem.

Jeszcze inną, równie ciekawą informacją jest to, że klienci w ciągu sześciu miesięcy będą mogli skorzystać z pięciu darmowych dostaw, bez żadnych kosztów udziału w programie.

Pytanie tylko czy warto zaoferować tam swoje produkty?

Allegro twierdzi, że jest to znakomita szansa dla przedsiębiorców z Polski, którzy będą mogli teraz sprzedawać swoje produkty na nowym rynku za pośrednictwem platformy e-Commerce Allegro.

Dostawy będą realizowane za pomocą międzynarodowych dostawców: DHL, DPD i Packetę. Polscy sprzedawcy mogą korzystać z usługi One Fulfillment by Allegro.

Marka Allegro generuje obecnie największy ruch na czeskim rynku e-commerce, a jej świadomość wśród tamtejszych konsumentów osiągnęła imponujący poziom ponad 90%

Oferty Polskich sprzedawców są automatycznie tłumaczone na język Czeski co pozwoli zaoszczędzić czas. BaseLinker umożliwia tworzenie nowych opisów w języku Czeskim i Słowackim za pomocą AI albo tłumaczenie istniejących już opisów za pomocą integracji DeepL.

Należy zauważyć, że w porównaniu z rynkiem Polskim, klienci na rynku Słowackim preferują metodę płatności “za pobraniem”. Chcąc być jeszcze bardziej atrakcyjnym i konkurencyjnym sprzedawcą warto taką formę płatności udostępnić!

Już dziś Allegro notuje bardzo pozytywne opinie na temat swojej platformy e-commerce. Firma otrzymała ocenę 4.5/5 gwiazdek. Użytkownicy cenią sobie korzystne ceny i szybką wysyłkę do ich kraju.

Obecnie najmocniejszą konkurencją w branży e-commerce na rynku Słowackim dla Allegro jest Heureka.sk
Heureka jest jednym z największych portali zakupowych w regionie, oferującym szeroki wybór produktów oraz recenzji i opinii klientów.

Rynek Słowacki

Rynek Słowacki w branży e-commerce oferuje szeroki zakres usług i produktów, począwszy od elektroniki po artykuły domowe, czy suplementy. Te kategorie stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ rynek e-commerce prężnie się rozwija, a klienci chętnie dokonują zakupów online. Podobnie jak w innych krajach, e-commerce na Słowacji stale rośnie. Coraz więcej konsumentów korzysta z zakupów online z powodu wygody, szerokiego wyboru produktów i konkurencyjnych cen. 

Według badań przeprowadzonych na zlecenie spółki, 79% Słowaków jest zainteresowanych zakupami na platformie.

Polscy sprzedawcy otwarci na rynki zagraniczne – jak wynika z raportu „Cross-border e-commerce. Marka bez granic”:
“ Wnioski z raportu potwierdzają nasze własne spostrzeżenia. Polscy przedsiębiorcy chętnie poszukują nowych klientów za granicą. Dlatego też jako Allegro pragniemy ułatwić im wyjście z ofertą na nowe rynki – odpowiadamy na wyzwania najczęściej wskazywane przez sprzedających, zapewniając im narzędzia niezbędne do handlu w modelu cross-border – powiedział Matthias Frechen. “

“Jak wynika ze zrealizowanego przez nas badania, blisko połowa Słowaków wykazała się wspomaganą znajomością marki Allegro. To obiecujący punkt wyjścia z naszą ofertą na rynek, na którym 77% badanych już korzystało z zakupów w modelu marketplace. Co więcej, ankietowani deklarują otwartość na poznanie i przetestowanie Allegro: 82% Słowaków zamierza odwiedzić naszą domenę, a 79% jest zainteresowanych zakupami na naszej platformie” – commercial officer w Allegro Matthias Frechen

W jaki sposób już dziś możesz rozpocząć sprzedaż swoich produktów na rynku Słowackim za pomocą Allegro?

Poprzez wdrożenie i szkolenie BaseLinker możesz szybciej i łatwiej wejść na rynek Słowacki.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych