Blog UIRP

Wystawianie aukcji Allegro w BaseLinker

Zanim zaczniesz wystawiać aukcje na Allegro

W tym tygodniu pomówimy o odpowiednim przygotowaniu systemu BaseLinker do wystawienia aukcji Allegro okaz pokażę jak taką aukcję wystawić.

Przede wszystkim w zakładce “Integracje” należy ustawić wszystkie podstawowe elementy, które będą uniwersalne dla każdej, nowej wystawianej aukcji. Mówię tutaj o np. momencie kiedy dana aukcja ma być wystawiona, jaki ma być użyty szablon aukcji, który cennik jest cennikiem domyślnym oraz między innymi czy chce dodać jakiś mnożnik lub narzut do naszej ceny z magazynu.

Aukcje możemy wystawiać bezpośrednio z magazynu BaseLinker lub z magazynu sklepu, który mamy zintegrowany z naszym kontem.

Pamiętajcie, że gdy do BaseLinker jest podłączony system ERP taki jak np. Subiekt to wtedy dzięki wtyczce integrującej system ERP z BaseLinker, produkty z tego systemu są widoczne w magazynie BaseLinker czyli w tak zwanym katalogu. Oczywiście są to produkty utworzone właśnie z bazy systemu ERP.  Taka wtyczka zapewnia wtedy synchronizację stanów magazynowych oraz cen. Dzięki temu, że produkty są widoczne w magazynie Baselinker-a to możemy je powiązać z już wystawionymi aukcjami albo po prostu wystawić jako zupełnie nowe aukcje.

Wybierz produktu i wystaw go na Allegro!

Na filmie, który możesz obejrzeć poniżej nie wspomniałem o kilku ustawieniach BaseLinker na, które należy zwrócić uwagę jeszcze przed procesem wystawiania nowej aukcji.

Mam na myśli przygotowanie szablonu aukcji oraz dodanie kategorii Allegro, w których to kategoriach chcemy wystawiać nasze produkty. Bez dodania kategorii nie będą one widoczne podczas procesu wystawiania aukcji. 

Warto również powiązać kategorie z magazynu z kategoriami z Allegro. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem podczas wystawiania aukcji wybierać w jakiej kategorii Allegro chcemy dany produkt wystawić.

Zapraszam więc do oglądania filmu a w razie pytać związanych z wdrożeniami i szkoleniami do systemu BaseLinker zapraszam pod mail biuro@uirp.pl lub do formularza kontaktowego.

[email-subscribers-form id=”2″]

Wyślij e-mail

https://www.youtube.com/watch?v=ZV6ukeRWco4&ab_channel=Rados%C5%82awPotoczak

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych