Blog UIRP

Dodawanie szablonu e-mail

Zautomatyzuj wysyłanie maili do klientów

BaseLinker pozwala na wiele różnych automatyzacji. Między innymi chodzi tutaj o wysyłanie wiadomości e-mail do klientów. Kilka prostych ustawień i będziesz mógł stworzyć kilka różnych szablonów e-mail. Wiadomości te będą wysyłane w różnych sytuacjach do klienta. Dokładnie wtedy kiedy Ty tego chcesz. Do takiej wiadomości możesz dołączyć załącznik taki jak np. faktura.

Kolejności w jakiej tworzymy nowy szablon w panu BaseLinker. W zakładce “Zamówienia” klikamy “Szablony e-mail/sms” (1) później zielony przycisk dodający szablon (2). Lista twoich szablonów jest po lewej stronie (3). Przycisk ołówka służy do edycji już dodanego szablonu (4).

Samo stworzenie szablonu to jedynie połowa sukcesu. Teraz za pomocą akcji automatycznych musimy ustalić kiedy taki e-mail ma być wysłany. Standardowo zawsze wysyłamy maila z podziękowaniem za zamówienie. Nie ważne czy jest to zamówienie z Allegro, sklepu internetowego, Amazon, eBay czy innego marketplace.

Kolejnym mailem będzie wiadomość wysyłana już po nadaniu przesyłki. W takim mailu znajdzie się tag z linkiem do śledzenia paczki. Tagi dodajemy do każdego maila. Pobierana są one bezpośrednio z zamówienia. Do wyboru mamy takie tagi jak “Imię”, “Lista przedmiotów” i między innymi link do śledzenia paczki. Tagi razem z wymyśloną przez nas treścią tworzą szablon e-mail. Do naszego szablonu możesz również dodawać zdjęcia i załączniki.

Jeżeli sprzedajesz na Allegro to możesz również stworzyć szablon, który będzie wysyłany po 3 dniach do klientów, którzy nie zapłacili za swoje zamówienie. Przypomnienie z prośbą o zapłatę i dokończenie zamówienia.

Jeżeli chodzi o wysyłanie dokumentu sprzedaży to wszystko zależy od tego gdzie takie dokumenty tworzysz. Klienci korzystający z portalu typu Fakturownia albo korzystający z systemu ERP np. Subiekt GT mogą wysyłać faktury utworzone właśnie w tych systemach. Subiekt sam wysyła mail. Szablon faktury z Fakturowni jest wysyłany przez BaseLinker.

Podczas wdrożenia systemu BaseLinker tworze szablony e-mail a Ty jako klient możesz je zmodyfikować. Pokazuje również podczas szkolenia z obsługi panelu jak taki szablon stworzyć aby był atrakcyjny wizualnie i spełniał swoje zadanie.

Napisz na biuro@uirp.pl i zapytaj o wdrożenia dla swojej firmy. Nie zapomnij zasubskrybować mojego kanały na YouTube gdzie dodaje raz w tygodniu film.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych