Blog UIRP

Kody kreskowe w BaseLinker

Kody kreskowe jako akcje automatyczne

Asystent pakowania w BaseLinker, który wykorzystuje w działaniu kody kreskowe to jedno z narzędzi, które w znacznym stopniu może przyśpieszyć pracę w Twojej firmie. Skanowanie produktów skanerem jest proste. Sam skaner to również tanie urządzenie. Można je kupić już nawet za około 100 zł.

Po zakupie skanera i podłączeniu go do komputera możemy zacząć korzystać z gotowych już kodów kreskowych, które wywołują określoną akcję w BaseLinker. Podczas wdrożeń do systemu BaseLinker zostaną również utworzone nowe kody.

Jednym z przykładów użycia skanera jest np. dodanie kodu kreskowego do akcji, która zamawia paczkę oraz drukuje list przewozowy. Te dwie akcje odbywają się razem, jedna po drugiej. Aby ją zainicjować wystarczy zeskanować odpowiedni kod kreskowy. Wszystkie kody z akcjami można wcześniej wydrukować na jednej kartce i powiesić na stanowisku pakowacza.

Oczywiście skaner pozwala również skanować kody EAN albo SKU na produkcie podczas samego pakowania paczki albo zbierania. Kod kreskowy jest po prostu alternatywą dla zwykłego przycisku.

Asystent pakowania

BaseLinker posiada gotowe narzędzie, które w pełni może wykorzystać możliwości skanera kodów kreskowych. Jest to asystent pakowania. Pozwala on pakować oraz zbierać towar za pomocą skanera. Skanujemy kody na produktach a te są oznaczana jako “spakowane” właśnie w asystencie pakowania. Oczywiście kody o których wcześniej pisałem również są częścią asystenta pakowania. Jeden kod otwiera zamówienie, drugi oznacza całość jako już spakowaną.

Po spakowaniu zamówienia możemy skorzystać z naszych własnych kodów, które zostały stworzone podczas wdrożenia. Może to być między innymi kod zmieniający status zamówienia i przenoszący je do statusu gdzie zamówienie będzie czekało na odbiór przez kuriera.

Pozwól sobie pomóc i zapytaj o najlepszy scenariusz wdrożenia BaseLinker dla Twojej firmy. Wdrożenia BaseLinker to kompleksowa automatyzacja twojej sprzedaży dzięki przejściu na obsługę zamówień w BaseLinker. Na moim kanale YouTube możesz sprawdzić jak wygląda obsługa kodów kreskowych. Jeżeli masz jakieś pytanie skorzystaj z formularza albo napisz na biuro@uirp.pl.


Zapytaj o wdrożenia

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych