Blog UIRP

Mapy w MS Excel

Mapy jako rodzaj wykresu w MS Excel

Wykresy w programie MS Excel to jeden z najczęściej odświeżanych modułów w programie. Z każdą nową wersją programu MS Excel pojawiają się nowe typy wykresów oraz samo narzędzie dodawania wykresów zostaje zmienione.

Od wersji MS Excel 2019 istnieje możliwość dodania do arkusza kalkulacyjnego mapy. Aby móc to zrobić należy być połączonym z internetem. Jest to jedyny wymóg poza oczywiście posiadaniem odpowiedniej wersji samego programu.

Aby nasza mapa była prawidłowo wyświetlana musimy nanieść na nią właściwe dane geograficzne. Nasza tabela z danymi powinna więc zawierać dobre dane geograficzne. Nazwy państw albo np. nazwy województw. Oczywiście dodatkowo jeszcze z wartościami liczbowymi, które będą zaprezentowane na naszej mapie.

Wykresy to część szkoleń z programu MS Excel, które oferuje klientom biznesowym oraz indywidualnym. Jeżeli chciałbyś zapytać o szkolenia to napisz na adres biuro@uipr.p lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Przycisk do niego znajdziesz poniżej.

Sprawdź również moje kursy na portalu Udemy. Tam również znajdziesz szkolenia gdzie poruszany jest temat wykresów.

Nie zapomnij oczywiście zajrzeć na mój kanał na YouTube gdzie raz w tygodniu dodaje film związany ze szkoleniami z programu MS Excel oraz e-commerce.


Sprawdź szkolenia


Wyślij e-mail

Zobacz szkolenia Udemy

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych