Blog UIRP

Nowe Przyciski w BaseLinker

Nowe zdarzenia własne w BaseLinker – zobacz jak je skonfigurować

Poza zupełnie nowymi funkcjami, które pojawiają się regularnie w systemie BaseLinker warto czasami zwrócić uwagę na ulepszenia dotyczące narzędzi i funckji, które już w BaseLinker się znajdują. Dzisiaj znajmiemy się dobrze znanymi zdarzeniami własnymi. Zdarzenia własne w BaseLinker to przyciski widoczne między innymi na karcie zamówienia. Do każdego z takich przycisków możemy przypisać różne akcje automatyczne. Mogą to być np.

  • Akcje tworzące przesyłki u wybranego kuriera
  • Akcje drukujące wybrany wydruk
  • Akcje tworzące dokument sprzedaży
  • Albo jakakolwiek inna akcja

Jakie nowości pojawiły się w zdarzeniach własnych BaseLinker?

Od teraz możemy zdecydować w jakim statusie widoczny jest dany przycisk (zdarzenie własne). O taką funkcjonalność pytało wielu użytkowników. Teraz jest ona dostępna dla każdego. Drobna zmiana, która pozwala lepiej dopasować uprawnienia dla pracowników. W końcu nie każdy musi mieć dostęp do każdego narzędzia. Eliminuje to też wiele potencjalnych błędów.

Kolejna nowość to możliwość zdecydowania czy zdarzenie własne ma być widoczne na karcie zwrotów, na liście zamówień i w innych miejscach. Dodatkowo decydujemy jaki profil i jaki profil utworzony na naszym koncie będzie widział dane zdarzenie własne.

Przykład zastosowania

Nowe przyciski mają wiele możliwości. Podzielę się z wami jednym przykładem, który zastosowałem u swojego klienta podczas wdrożenia do systemu BaseLinker. Klient chciał podzielić przyciski według kont marketplace. Każde konto marketplace miało po nawet kilkanaście przycisków tworzących różne paczki (o różnych rozmiarach i wagach). Aby na karcie zamówienia nie było zbyt dużej ilości przycisków stworzyłem dla przyciski. Do każdego z kont marketplace. Naciśnięcie przycisku wywoływało akcję, która wyświetlała komunikat. W polu komunikatu widoczne były kolejne przyciski, te które tworzą paczkę ale tylko dla danego wybranego konta marketplace. Ograniczyłem widoczność przycisków tylko do komunikatu. Klient wybierał więc nazwę konta marketplace a następnie odpowiednią przesyłkę.

Film pokazujący nową funkcję

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych