Blog UIRP

Nowy Magazyn: Dodawanie Produktu

Nowy magazyn już jest!

Rozpoczynam cykl wpisów i filmów, które będą dotyczyć nowego magazynu w BaseLinker. Temat obszerny i wymagający aż kilku lub kilkunastu filmów dlatego będą one dodawana w odstępie kilku tygodni.

Ten wpis będzie dotyczył dodawania nowych produktów oraz ustawień potrzebnych przy właśnie tej czynności.

Produkty można dodać ręcznie co jest pokazane na filmie oraz z pliku CSV. Plik CSV powinien zawierać tyle kolumn ile informacji na karcie produktu ma się znaleźć po jego zaimportowaniu.

Jak zobaczysz na filmie interfejs karty produktu jest bardzo przejrzysty. Na karcie możesz dodawać kilka grup cenowych oraz kilka opisów. Karta może zawierać również informacje w kilku językach. Opisy możesz przygotować po Polsku ale również po angielsku lub niemiecku. Możesz też stworzyć kilka opisów do jednego produktu. Podczas wystawiania aukcji na Allegro podczas tworzenia szablonu aukcji możesz po prostu wybrać, który z opisów będzie pobrany do aukcji.

Podczas importu towarów z pliku CSV pamiętaj o wybraniu odpowiedniego kodowania znaków oraz ograniczniku. Zazwyczaj jest to średnik.

Niedługo przygotuje film na kanale YouTube gdzie pokaże jak zaimportować plik CSV do programu MS Excel. Możesz wtedy w łatwy sposób poprawić plik i przygotować go do importu do BaseLinker. Zapisując go po edycji jako plik CSV.

Produkty w magazynie możesz również stworzyć na podstawie zaimportowanych aukcji na platformie marketplace takiej jak Allegro. Opisy, zdjęcia i parametry zostaną po prostu pobrane z aukcji i na ich podstawie stworzony zostanie produkt. Po prostu podczas importu aukcji wybierasz czy chcesz aby BaseLinker tworzył katalog produktów czy tylko importował aukcje do zakładki “Zarządzanie aukcjami”.

Tworzenie magazynu i import plików to część wdrożeń do systemu BaseLinker. Zapytaj o najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy i napisz na biuro@uirp.pl.

Koniecznie zasubskrybuj kanał na YouTube i już dzisiaj zautomatyzuj i przyśpiesz swoją pracę!


Wyślij e-mail

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych