Blog UIRP

Pole Obliczeniowe MS Excel

Pierwszy wpis na moim blogu będzie dotyczył filmu, który niedawno dodałem na swoim kanale YouTube.

Temat Tabeli Przestawnej jest bardzo obszerny i samo narzędzie jest bardzo rozbudowane i ciekawe. Postanowiłem się więc skupić na jednym z jego mniej popularnych aspektów.

Tabela Przestawna w programie MS Excel ma przede wszystkim za zadanie zmienić duży zbiór danych jakim są wielkie tabele w mniejszą tabelę, która będzie zawierała tylko te informacje, które w danym momencie nas interesują. Służy ona przede wszystkim do tworzenia raportów. Wyciągamy z bardzo rozbudowanej tabeli konkretne informacje i tworzenie na ich podstawie zupełnie nowej tabeli. 

Nie jest to jednak zwykła tabela. Tabela Przestawna to w pewnym sensie interaktywne narzędzie. Dosłownie jednym przeciągnięciem myszy jesteśmy w stanie stworzyć zupełnie nową tabelę lub zmienić już istniejącą. W przyszłości przygotuje szerszy opis tego zagadnienia. Na moim profilu Udemy znajdziecie szkolenie poświęcone tylko tabelą przestawnym. Wkrótce szkolenie to będzie dostępne na mojej stronie.

Pole obliczeniowe potrafi dodać do danych z naszej tabeli źródłowej (tej tabeli z której zaciągamy nasze dane do nowej tabeli przestawnej) nową kolumnę w której to znajdą się nasze nowe obliczenia.

Możemy np. pomnożyć wartości z jednej kolumny przez drugą albo przez zupełnie inną, nową liczbę otrzymując w ten sposób nowe pole obliczeniowe, które będziemy mogli wykorzystywać od tej pory w tabeli przestawnej.

Zobacz więc w jaki sposób możesz uatrakcyjniać swoje dane i dodawać nowe obliczenia bez użycia funkcji i formuł 🙂

 

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych