Blog UIRP

Polecana Książka “Amazon FBA”

Amazon FBA Dlaczego tak a dlaczego nie ?

W dzisiejszym wpisie opowiem nieco o bardzo ciekawej książce, która wyjaśnia czym jest FBA Amazon. Chodzi o publikacje „Kurs Amazon FBA Dla przedsiębiorców” autorstwa Łukasza Koronczok.

Jeżeli planujesz sprzedaż na Amazonie albo już to robisz to na pewno warto się zastanowić czy taki model magazynowania towarów oraz ich wysyłania jest dla ciebie dobry.

Mówiąc w dużym skrócie Amazon FBA to powierzenie firmie Amazon magazynowania twoich towarów oraz ich wysyłanie do klientów na terenie całej Europy a nawet poza nią. Amazon przejmuje całkowicie rolę magazynu. Pakuje towar w swoje opakowanie i wysyła je do klientów.

Zamiast samemu pakować towar, wynajmować przestrzeń magazynową oraz wysyłać paczki do klientów możesz to zlecić jednemu z centrum dystrybucji Amazon. Zajmą się oni nawet zwrotami. Jest to więc na pewno wygodne. Musisz jednak pamiętać, że nie zawsze taki sposób działania będzie dla Ciebie i dla Twojej firmy najlepszym rozwiązaniem.

FBA powstało aby klient mógł cieszyć się swoją paczką następnego dnia od złożenia zamówienia. W niektórych przypadkach jest to nawet ten sam dzień ! Czas wysyłki jest więc zdecydowanie krótszy niż w przypadku zwykłej wysyłki.

Po przeczytaniu książki odpowiedź na pytanie czy warto to zrobić będzie na pewno prostsza.

Część informacji z książki jest już nieaktualna. Między innymi kwestia rejestracji podatkowej w każdym kraju w którym prowadzisz sprzedaż. Sprawdź również w Internecie tabelę opłat i prowizji. Jest ona różna dla różnych typów towarów oraz krajów wysyłki. Znaczenie ma również wielkość i waga twoich towarów.

Najważniejsze kwestie takie jak, co to jest FBA, kto może skorzystać z tego systemu i co można w tym systemie dystrybucji sprzedawać oraz jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania znajdują się w tej publikacji.

Dowiesz się z niej jak policzyć opłacalność takiej metody wysyłki w przypadku twojego towaru oraz na co trzeba zwracać uwagę zanim podejmie się decyzje o rozpoczęciu przygody z FBA.

Książka jest krótka, zwięzła i napisany prostym przystępnym językiem. Każde nowe pojęcie jest również w niej wyjaśnione.

Amazon możesz zintegrować z systemem BaseLinker w ramach wdrożenia.

Jeżeli chcesz zacząć korzystać z BaseLinkera w swojej firmie i potrzebujesz pomocy przy jego konfiguracji, nie tylko na linii Amazon – Baselinker to zapraszam do kontaktu pod adresem biuro@uirp.pl. Wdrożenia BaseLinker to kompleksowa pomoc przy konfiguracji systemu BaseLinker i łączenie go między innymi właśnie z Amazon, Allegro, innym kontem marketplace lub własnym sklepem internetowym.


Zapytaj o wdrożenia

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych