Blog UIRP

Polecana książka “E-Commerce na platformach ofertowych”

Mirosław Smużniak i Mateusz Bienias są autorami książki, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej osoby, która chce zacząć swoją przygodę z handlem elektronicznym.

Jeżeli rozważasz założenie firmy i sprzedaż na Allegro, eBay lub Amazonie to koniecznie przeczytaj tą książkę.

Znajdziesz w niej prosto napisane porady i wyjaśnienia jak zacząć sprzedawać na każdym z tych marketplaców oraz na co trzeba zwrócić uwagę planując rozpoczęcie takiej działalności.

Omówiona jest tutaj specyfikacja rynku niemieckiego i kilku innych ważnych rynków europejskich. Są to informacje niezbędne dla każdego sprzedawcy, który poważnie myśli o wejściu na zagraniczne rynki dzięki sprzedaży na Amazon i eBay.

Amazon i eBay to platformy globalne. Są jednak pewne różnice występujące w każdym kraju na, które trzeba zwrócić uwagę przed rozpoczęciem tam działalności.

Książka napisana jest w sposób prosty i zrozumiały nawet dla laika. Nie znajdziesz dużo skomplikowanej terminologii. Nie odstrasza ona więc początkujących sprzedawców. Co jest niewątpliwie dużym plusem.

Polski i światowy rynek e-commerce ciągle rosną mimo trwającej obecnie pandemii koronawirusa. W 2019 roku Polski rynek e-commerce wart był 50 mld zł a światowy 3,535 biliona dolarów !

Określenie “globalna wioska” w kontekście handlu elektronicznego nabiera więc nowego znaczenia. Każdy chce uszczknąć kawałek tego ogromnego tortu dla siebie. Pamiętaj jednak należy, że tylko niewielka część firm zarabia na e-commerce. Większość albo szybko kończy działalność albo popada w coraz większe długi i problemy. Jednym ze sposobów na uniknięcie takiej sytuacji jest przeczytanie tej książki. Im więcej wiesz przed wejściem na nowe rynki tym lepiej a najlepsza wiedza to ta czerpana od praktyków.

Książka w ciekawy i zwięzły sposób omawia trzy najważniejsze dla polskiego przedsiębiorcy platformy e-commerce. Nawet jeżeli już działasz na Allegro i uważasz, że znasz tą platformę to warto sięgnąć po książkę. Poznanie lepiej najważniejszego marketplace w Polsce na pewno nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie, pomoże twojemu biznesowi.

Mamy wiec tutaj jednego lokalnego gracza oraz dwóch globalnych. Amazon w roku 2021 ma w końcu wejść oficjalnie na polski rynek. Warto więc dowiedzieć się czegoś o nowej konkurencji dla Allegro. Czas pokaże czy będzie to debiut udany.

Nie ważne więc czy dopiero rozważasz ekspansje na zagraniczne rynki i sprzedaż na Allegro czy jesteś już aktywnym sprzedawcą na jednym z tych platform. Sięgnij po książkę “E-Commerce na platformach ofertowych” aby lepiej poznać miejsca gdzie twój biznes będzie rozkwitał a sprzedaż będzie rosła. Jest to pozycja obowiązkowa u każdego e-sprzedawcy !

Pamiętaj, że każdy dobry sprzedawca korzysta z systemu BaseLinker, który pozwoli ci kontrolować i prowadzić sprzedaż z kilku a nawet kilkunastu miejsc jednocześnie. Miedzy innymi z Amazon, eBay i Allegro. BaseLinker to panel obsługi twoich zamówień, który zautomatyzuje większość czynności.

Jeżeli interesuje cię poznanie systemu BaseLinker albo chcesz wdrożyć go w swojej firmie napisz do mnie wiadomość. Dzięki BaseLinker sprzedaż na wielu rynkach marketplace nigdy nie była tak łatwa !

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych