Blog UIRP

Polecana książka “Zarządzanie czasem”

Zorganizuj swój czas…

Brian Tracy to żywa legenda rozwoju osobistego i przedstawiać jej nie muszę. Autor wielu publikacji i książek. Przeczytałem kilka jego książek jednak chciałbym zacząć ich omawianie od pozycji “Zarządzanie czasem”. Dlaczego akurat ta książka ? Czas jako nasz najcenniejszy zasób zasługuje na naszą uwagę i chwilę zadumy nad tym czy rzeczywiście dobrze go wykorzystujemy.

Szczególnie prowadząc firmę lub wspinając się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej. Warto zaplanować swoje życie, zatrzymać się i dokonać pewnego rachunku sumienia. Czy jest coś co mógłbym robić inaczej lub lepiej aby w pełni wykorzystać swój potencjał i cieszyć się życiem.

Książka to zbiór praktycznych porad i wskazówek w jaki sposób planując możemy zyskać cenne minuty, godziny a nawet sekundy w naszym życiu. W jaki sposób uniknąć bezsensownego trwonienia czasu na czynności zbędę a nawet destrukcyjne.

Jak każda książka Briana Tracy ta również napisana jest niezwykle przystępnym językiem. Czyta się ją szybko a nowo zdobyta wiedza jest z łatwością wchłaniana przez nasz umysł. Zostało tylko najtrudniejsze. Przekuć to co jest napisane w książce na nasze prawdziwe życie.

Zdecydowanie pomocne jest to, że w książce podano konkretne ćwiczenia. Pomagają one lepiej zorganizować swój czas i wyrabiają w nas nawyki, które z czasem mają stać się naszym naturalnym zachowaniem. Zachowaniem dzięki, któremu w pełni wykorzystamy potencjał 24 godzin, które są nam codziennie dane. Są to ćwiczenia związane z oddychaniem, koncentracją i wyrabianiem nawyków.

Każdy człowiek dysponuje takim samem czasem. Biedny, bogaty, starszy i młodszy. Każdy ma 24 godziny. Warto więc zastanowić się ile z tych 24 godzin wykorzystujemy w pełni a ile przecieka nam przez palce.

Poza lepszym wykorzystaniem dnia książka pomoże ci w szybszym podejmowaniu decyzji, radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami oraz wytyczaniu celów. Przykładowo prosta technika jak zapisywanie ręcznie swoich planów. Istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że coś zrobisz jeżeli to zapiszesz. Samo pomyślenie czy powiedzenie czegoś ma o wiele mniejszą moc.

Dlaczego ta książka będzie idealna dla osoby prowadzącej firmę w branży e-commerce ? Tutaj nie ma złotej reguły. Każdy przedsiębiorca powie, że brakuje mu czasu. Dobre zaplanowanie i zarządzanie swoim czasem to jeden z filarów sukcesu. Szczególnie w branży, która wymaga dużej uwagi i poświęcenia. Zwłaszcza na początku działalności kiedy to budujemy swoją markę i zdobywamy zaufanie klientów.

Poza przeczytaniem tej książki możesz sobie pomóc wdrażając u siebie model sprzedaży w systemie BaseLinker. Tutaj Ja mogę ci pomóc. Napisz i zapytaj o wdrożenia dla twojej firmy. Zautomatyzuj sprzedaż na Allegro, eBay, Amazon lub własnym sklepie internetowym.

Rady Briana i moje wdrożenia to zabójczo skuteczna kombinacja 🙂

Zaglądaj na mój blog, wkrótce więcej recenzji książek
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych