Blog UIRP

Polecana książka “Problemy są dobre”

Kim jest Fryderyk Karzełek

Fryderyk Karzełek to znana osobowość i specjalista od rozwoju osobistego oraz finansów osobistych. Jest autorem kilku książek oraz regularnie prowadzi spotkania i sympozja dotyczące właśnie rozwoju osobistego. Swoje wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych biznesów oraz radzeniu sobie z wieloma przeciwnościami losu opisuje w swojej najnowszej książce “Problemy są dobre. Czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach”. Fryderyka możecie również zobaczyć ostatnio na antenie telewizji Polsat w programie “Wolni od długów”, w którym to pomaga zadłużonym osobą uporządkować swoje finanse osobiste i rozpocząć nowe życie. Życie wolne od długów.

Miałem przyjemność słuchać Fryderyka na żywo i przeczytać jego dwie publikacje. Mogę z całą stanowczością stwierdzić, że jeżeli szukasz inspiracji, motywacji i chcesz zacząć się rozwijać (nie tylko w sferze finansowej) to polecam znaleźć Fryderyka na FB albo na innej platformie Social Media i rozpocząć zmianę razem z nim.

Dla osób prowadzących własny biznes jest to niezwykle ważne. Ważne aby cały czas pracować nad sobą w kilku sferach życia o których Fryderyk często wspomina, o tak zwanym heksagonie szczęścia. Heksagon to praca, pieniądze, zdrowie, czas dla siebie, relacje z bliskimi i rozwój osobisty. Każda część heksagonu jest tak samo ważna i należy o nią dbać i ją pielęgnować. W książce “Problemy są dobre” omawiany jest każdy z tych elementów ponieważ w każdym z tych obszarów może pojawić się kryzys.

Czy kryzys jest dobry ?

W roku 2020 świat spotkał jeden z największych kryzysów w historii. Pandemia COVID-19. Książka “Problemy są dobre” przede wszystkim opisuje jak się na tego typu, nieprzewidziany kryzys przygotować. Nie da się kryzysu przewidzieć. Jedno jest jednak pewno, on nadejdzie. Może to być kryzys w naszym zdrowiu, pracy albo kryzys w naszej firmie. Jedyne co możemy i koniecznie powinniśmy zrobić to jak najlepiej przygotować się na jego nadejście.

Książka opisuje co możemy zrobić w sześciu obszarach heksagonu szczęścia aby każdy z tych aspektów naszego życia był dobrze przygotowany na nadejście nieuniknionego kryzysu. Jak dbać o dany obszar i jak najlepiej rozwijać się w tym obszarze.

Branża e-commerce wyszła w większości z kryzysu COVID-19 obronną ręką. Co jednak będzie dalej? Tego nie wie nikt. Możemy jednak wykorzystać dany nam czas i zasoby, którymi dysponujemy i wykorzystać je na naj najlepsze przygotowanie się na  kryzys, który nadejdzie w przyszłości a nadejdzie na pewno!

Co już możesz zrobić?

Ten kto nie robi nic cofa się tak naprawdę do tyłu. Jest to bardzo uniwersalna zasada, która dotyczy również prowadzenia biznesu i rozwoju osobistego. Rozwijając siebie rozwijamy również naszą firmę. Nasza firma ma dać nam wolność finansową i możliwość spełniania marzeń i pomocy innym. Zarabianie pieniędzy jest jedynie środkiem do o wiele ważniejszych celów w życiu.

Aby jednak je zarabiać firma musi dobrze funkcjonować, nawet w czasach kryzysu oraz podczas nieprzewidzianych zdarzeń. Na taką właśnie ewentualność może przygotować się książka “Problemy są dobre”. Problem powinien być postrzegany jako okazja. Okazja do nowych rozwiązań i rozwoju. Zmiana jest dobra a nie zła. Tego właśnie uczy ta publikacja.

Zachęcam cię gorąco do jej przeczytania i do ciągłej pracy nad sobą. Nad własnym rozwojem. Nie tylko do wyczekiwanej emerytury ale całe nasze życie. Czego Wam i Sobie gorąco życzę!

To co już możesz zrobić do zacząć korzystać w swojej firmie z BaseLinker. Wdrożenia BaseLinker, które oferuje pomogą rozwinąć skrzydła twojej firmie i dadzą Ci więcej wolnego czasu!

Zapytaj o najlepsze rozwiązanie dla twojej firmy.


Zapytaj o wdrożenia

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych