Blog UIRP

Statystyki sprzedaży w formie raportu

Zmiana pliku CSV w raport

BaseLinker pozwala tworzyć raporty sprzedaży na podstawie wybranego okresu czasu albo źródła zamówienia. Możemy sprawdzić ile towarów sprzedaliśmy, jakie towary najlepiej się sprzedają oraz jakie źródło sprzedaży jest najbardziej dochodowe.

Raport taki zostaje wygenerowany w formie pliku CSV. Plik taki następnie możemy zaimportować do programu MS Excel aby później móc stworzyć z niego atrakcyjnie wyglądający raport.

W najnowszym filmie na kanale YouTube pokazuje jak wygenerować taki raport a następnie w jaki sposób możemy go przerobić w programie MS Excel. Należy pamiętać, że sam plik trzeba przygotować do edycji i zmian w programie MS Excel poprzez np. zmianę formatu daty. Data zaimportowana z BaseLinker-a jest zapisana w formie daty i godziny co uniemożliwia programowi MS Excel prawidłowy odczyt dat.

Po dokonaniu niezbędnych poprawek możemy nasz raport uatrakcyjnić dodając do niego wykres.

Raporty sprzedaży BaseLinker możesz tworzyć w dowolnym momencie w dowolnej ilości. Sprawdzając na bieżąco jak wygląda twoja sprzedaż.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w konfiguracji programu BaseLinker albo chciałbyś skorzystać ze szkolenia BaseLinker lub wdrożenia do systemu BaseLinker to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie. Pomogę stworzyć optymalny scenariusz procesowania zamówień i pomogę zautomatyzować obsługę twoich zamówień.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych