Blog UIRP

Szablon e-mail w BaseLinker

Jakie szablony e-mail dodać w BaseLinker ?

Na moim kanale YouTube możesz już sprawdzić w jaki sposób stworzyć szablon wiadomości e-mail w systemie BaseLinker.

Szablon taki może zostać użyty w akcji automatycznej. Akcja taka określa w jakiej sytuacji dana wiadomość ma zostać wysłana. Możesz więc stworzyć kilka szablonów e-mail. Każdy będzie wysyłany w innym momencie.

Podstawowa wiadomość to ta wysyłana po złożeniu przez klienta zamówienia w twoim sklepie albo na Allegro. Możesz stworzyć dwie różne wiadomości. Osobną dla sklepu i dla Allegro. Jeżeli sprzedajesz na Amazon lub eBay poza polską to możesz stworzyć osobny szablon w innym języku. Pamiętaj, że należy wtedy stworzyć osobną akcję automatyczną dla każdego szablonu.

Kolejną wiadomością może być przypomnienie o płatności. Po 3 dniach od złożenia zamówienia klient otrzyma informację o braku wpłaty i prośbę o jej uiszczenie. Podobna wiadomość może zostać wysłana po 7 dniach z informacją o anulowaniu zamówienia. Taką akcję automatyczną warto połączyć z jednoczesnym zwrotem prowizji Allegro o ile zamówienie dotyczy właśnie Allegro.

Ważna e-mail to ten z linkiem do śledzenia paczki. Będzie on wysłany gdy nasz przewoźnik (kurier albo paczkomaty) zmienią status przesyłki na “wysłane” lub “w drodze”. BaseLinker odczyta status u kuriera i po jego zmianie wyślę odpowiednią wiadomość e-mail.

Na końcu klient otrzyma dokument sprzedaży. Fakturę, paragon, fakturę imienną itd. Wiadomość taka może zostać wysłana przez BaseLinker lub system ERP o ile z takiego korzystasz. Jeżeli jest to system ERP, np. SubiektGT to nie musisz tworzyć szablonu w BaseLinker. Ustawienia dotyczące wysyłania wiadomości będą wtedy w integratorze, który łączy SubiektGT  z BaseLinker.

Zapraszam do obejrzenia filmu i subskrybowania mojego kanału. Jeżeli interesują cię wdrożenia napisz na biuro@uirp.pl

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych