Blog UIRP

Usuwanie duplikatów w programie MS Excel

Dwa proste sposoby na usuwanie duplikatów

Podczas szkoleń z programu MS Excel często pada pytanie jak można usunąć zduplikowane wartości oraz jak można to zrobić szybko. W najnowszym filmie na kanale YouTube pokazuje dwa takie sposoby.

Pierwszy sposób to po prostu specjalne narzędzie programu MS Excel, które jest do tego przeznaczone. Narzędzie to potrafi usunąć wszystkie wiersze w całej tabeli na podstawie jednej wybranej kolumny z tabeli. Możemy równocześnie szukać duplikatów w więcej niż jednej kolumnie naszej tabelki. Narzędzie to jest dostępne w zakładce “Dane” programu.

Drugim sposobem, który pokazuje w filmie jest sposób, w którym używamy formatowania warunkowego. Formatowanie warunkowe potrafi pokolorować duplikujące się wartości. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko posortować naszą tabelę tak aby powtarzające się wartości były w jej górnej części. Następnie możemy usunąć powtarzające się wiersze samodzielnie.

Często jest tak, że jedno zadanie w programie MS Excel można rozwiązać na kilka różnych sposobów. Jakiego sposobu użyjesz zależy od ciebie. Każdy sposób, który prowadzi do prawidłowego rozwiązania będzie dobrym pomysłem.

Jeżeli interesują cię szkolenia z programu MS Excel to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Sprawdź również moje kursy na platformie Udemy. Znajdziesz tam różne szkolenia, które są wysoko oceniane przez uczestników.

Nie zapomnij też zasubskrybować mojego kanały na YouTube. Raz w tygodniu dodaje film dotyczący MS Excel albo e-commerce.


Sprawdź szkolenia

Wyślij e-mail


Zobacz szkolenia Udemy

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych