Blog UIRP

Dodawanie wykresu

Jak dodać wykres do MS Excel

Precyzyjne dodawanie wykresu w programie MS Excel jest proste i szybkie. W tym wpisie dowiesz się w jaki sposób dodać wykres zaznaczając odpowiednie dane w tabeli.

Dodać możesz wybrane kolumny w programie albo tylko ich fragment. Zaznaczone dane stworzą nowy wykres. Dzięki temu sposobowi będziesz miał/ła pewność, że wykres będzie czytelny.

Podczas tworzenia wykresu należy pamiętać również o etykietach naszych danych. Poza liczbami, które mają znaleźć się na wykresie należy również dodać kolumnę z tabeli źródłowej, która to zawiera opisy naszych wartości liczbowych. W przypadku filmu, który możesz obejrzeć poniżej etykietami danych są nazwy miast.

Więcej o wykresach możesz przeczytać na moim blogu a na kanale YouTube możesz zobaczyć na własne oczy jak taki wykres dodać.

Jeżeli interesują cię szkolenia z programu MS Excel to napisz na biuro@uir.pl i zapytaj o najlepszy program dla Twojej firmy i Ciebie.

Zajrzyj również na portal Udemy i zapoznaj się ze szkoleniami on-line MS Excel, które tam właśnie możesz kupić. Znajdziesz je pod tym linkiem.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych