Blog UIRP

Układ Tabeli Przestawnej

układ-tabeli-przestawnej

Dopasuje Tabelę Przestawną do swoich potrzeb

Tabela Przestawna to potężne narzędzie programu MS Excel, które pomaga nam organizować i porządkować duże zbiory danych. W tym wpisie dowiesz się w jaki sposób zmienić układ tabeli. Poprzez układ mam na myśli sposób w jaki rozmieszczone i poukładane są kolumny oraz wiersze samej tabeli. Nie będziemy tutaj zmieniać ani wartości zawartych w tabeli ani kolorystki samej tabeli.

Wszystkie układy widoczne są w zakładce “Projektowanie” (wersja Office 365). Następnie wybieramy “Układ raportu”. Mamy tutaj kilka dostępnych wariantów. Widoczne są one na rysunku numer 1.

Rysunek numer 1

Zobacz na najnowszym filmie na kanale YouTube jak zmieni się tabela przestawna po zmianie jej układu. Jeżeli interesują cię tabele przestawne oraz inne narzędzia programu MS Excel to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego i zapytaj o szkolenie dla Ciebie i Twojej firmy. Zakres szkoleń z programu MS Excel znajdziesz w zakładce “Szkolenia MS Excel”.

Nie zapomnij zasubskrybować mojego kanały na YouTube. Raz w tygodniu dodaje film dotyczący szkoleń z MS Excel i wdrożeń BaseLinker.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych