Blog UIRP

Magazyn na produkty i BaseLinker

Gdzie trzymać produkty ?

Już niedługo w BaseLinker pojawi się nowy magazyn w którym będziesz mógł wprowadzać produkty. Produkty te będą później mogły być sprzedawane na Allegro albo w twoim sklepie internetowym. Zanim to się jednak stanie warto sprawdzić jakie dzisiaj (czerwiec 2021) mamy opcje do wyboru jeżeli chodzi o nasz wirtualny magazyn na produkty.

Magazynem może być twój sklep internetowy. Shoper, PrestaShop czy nawet woocommerce. Druga opcja to magazyn w systemie ERP taki jak np. Subiekt GT czy Comarch.

Oba rozwiązania pozwalają nam pobierać produkty prosto z magazyny do BaseLinker. Należy jednak pamiętać, że przy magazynie w systemie ERP potrzebne są jeszcze wtyczki integrujące takie jak np. te firmy Sellintegro. Jest to dodatkowy koszt, którego nie ma jeżeli naszym wirtualnym magazynem będzie platforma sklepowa. Dodatkowym plusem sklepu jako magazynu jest to, że otrzymujesz w ramach abonamentu opiekę i support. Nie zawsze wygląda to podobnie w przypadku systemu ERP.

Niezależnie od waszego wyboru wszystkie produkty będą synchronizowane z waszym sklepem i marketplace. Będą synchronizowane stany magazynowe oraz ceny a nowe produkty z magazynu będą mogły być wystawiane na Allegro albo Amazon.

Zawsze możesz też jako magazyn używać BaseLinkera. Nawet w obecnej formie sprawdzi się on jeżeli masz małą firmę i nie masz sklepu a chcesz jedynie sprzedawać na Allegro. Wtedy będzie mógł do magazynu BaseLinker dodawać produkty, zdjęcia, opisy, parametry oraz między innymi tworzyć warianty. Bardzo fajne rozwiązanie na początek. W przyszłości gdy stworzysz własny sklep będzie możliwość zaimportowania twoich produktów do sklepu prosto z BaseLinker za pomocą specjalnego pliku.

Zobacz na moim kanale YouTube film na ten temat.

Jeżeli interesują cię wdrożenia BaseLinker i chciałbyś abym skonfigurował za ciebie cały system tak aby działał sprawnie i szybko to napisz na a biuro@uirp.pl albo kliknij poniższy przycisk.

Dzięki wdrożeniom możliwa jest pełna automatyzacja wielu czynności.

AKTUALIZACJA 2021:

Dostępny jest już nowy magazyn BaseLinker, który oferuje wiele nowych możliwości, które zbliżają go do pełnoprawnego systemu typu ERP!

Pod tym linkiem znajdziesz pierwszą część poradnika dotyczącego nowego magazynu BaseLinker. Oczywiście film poniżej dalej jest aktualny. Po prostu nowy magazyn daje Ci więcej możliwości w samym systemie BaseLinker.


Zapytaj o wdrożenia

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych