Blog UIRP

Poprawność danych w MS Excel

Zadbaj o poprawność Twojego pliku MS Excel

Często wiele osób w firmie pracuje na jednym i tym samym pliku. Często zdarza się też, że plik ten jest tylko częściowo uzupełniany nowymi danymi. Po prostu nanosimy nowe dane na wcześniej przygotowany wzór dokumentu.

Dotyczy to wielu przedsiębiorstw, które np. przyjmują dostawy albo je wysyłają do klientów.

Ważne jest aby taki plik był czytelny a wpisywane w nim dane były zunifikowane. Jak można osiągnąć taki efekt w programie MS Excel? Można przygotować wcześniej komórki programu za pomocą narzędzia sprawdzającego poprawność danych, które są tam wpisywane.

W dużym skrócie polega to na tym, że to my decydujemy jakiego rodzaju dane mogą zostać w wybranej komórce wpisane. Do wyboru mamy między innymi daty, liczby albo teksty. W momencie gdy pracownik wpisze nieprawidłową wartość to program wyświetli nam komunikat z ostrzeżeniem. Możemy również przed wpisaniem zastosować komunikat wejściowy czyli informacje co może zostać w danej komórce wpisane.

Za pomocą okna poprawności danych możemy również stworzyć rozwijaną listę. Film na ten temat zobaczysz pod tym linkiem.

Pamiętaj aby zasubskrybować kanał na YouTube. Raz w tygodniu dodaje film o tematyce MS Excel oraz e-commerce.

Jeżeli interesują cię szkolenia z programu MS Excel to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Na moim blogu znajdziesz również artykuły i porady dotyczące BaseLinker-a. Wdrożenia BaseLinker i szkolenia BaseLinker można śmiało łączyć z pracą w arkuszach kalkulacyjnych. W obu przypadkach chętnie pomogę.


Sprawdź szkolenia


Wyślij e-mail

Zobacz szkolenia Udemy

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych