Blog UIRP

Formatowanie warunkowe MS Excel

Porównanie dwóch tabel

Formatowanie warunkowe w programie MS Excela ma za zadanie zmienić wygląd komórki pod pewnym określonym warunku. Na przykład w momencie gdy wartość zapisana w tej komórce będzie mniejsza od zera. Jest to jeden z bardziej popularnych przykładów zastosowania formatowania warunkowego.

Formatowanie warunkowe pozwala nam również sprawdzić czy w dwóch z pozoru takich samych tabelach znajdują się rzeczywiście takie same informacje. Możemy wyróżnić takie same wartości albo tylko te, które się od siebie różnią.

W tym tygodniu omawiam przykład takich właśnie dwóch tabel. Aby to porównanie się udało ważne jest żeby struktura obu tabel była identyczna.

Jest to jedno z wielu możliwych zastosowań tego narzędzia. Pozostałe są omawiane na szkoleniu z program MS Excel, które oferuje.

Pamiętaj aby zasubskrybować kanał na YouTube. Raz w tygodniu dodaje film o tematyce MS Excel oraz e-commerce.

Jeżeli interesują cię szkolenia z programu MS Excel to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Na moim blogu znajdziesz również artykuły i porady dotyczące BaseLinker-a. Wdrożenia BaseLinker i szkolenia BaseLinker można śmiało łączyć z pracą w arkuszach kalkulacyjnych. W obu przypadkach chętnie pomogę.


Sprawdź szkolenia

Wyślij e-mail


Zobacz szkolenia Udemy

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych