Blog UIRP

Power Map czyli mapy 3D w MS Excel

Więcej możliwości przy tworzeniu map MS Excel

Mapa to bardzo ciekawy sposób na zaprezentowanie Twoich danych z arkusza MS Excel. Na moim blogu znajdziesz artykuł i film, w którym pokazywałem jak stworzyć tradycyjną mapę, dwuwymiarową. Link jest w tym miejscu.

Poza tradycyjnymi mapami w programie MS Excel istnieje również możliwość generowania map 3D. Potrzebny jest do tego dodatek Power Map. Jest dostępny dla większość użytkowników i aby był widoczny na wstążce programu to wystarczy go aktywować.

Jako, że jest to osobny dodatek. Niejako niezależne narzędzie to będzie on posiadał swoje własne okienko i opcje. Różnica przede wszystkim polega na tym, że nasza mapa jest prezentowana na trójwymiarowej płaszczyźnie a same słupki również są trójwymiarowe. Dodatkowo nasza mapa może zostać zapisana jako film, który możemy dodać do naszej prezentacji. Film dynamicznie pokaże nam dane zaprezentowane na mapie.

W moim najnowszym filmie na kanale YouTube pokazuje jak aktywować to narzędzie oraz jak dodać mapę. Pamiętaj, że dane w tabeli powinny zawierać dane geograficzne. Np. dane dotyczące nazwy Państw albo województw.

Pamiętaj aby zasubskrybować kanał. Raz w tygodniu dodaje film o tematyce MS Excel oraz e-commerce.

Jeżeli interesują cię szkolenia z programu MS Excel to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Na moim blogu znajdziesz również artykuły i porady dotyczące BaseLinker-a. Wdrożenia BaseLinker i szkolenia BaseLinker można śmiało łączyć z pracą w arkuszach kalkulacyjnych. W obu przypadkach chętnie pomogę.


Sprawdź szkolenia

Wyślij e-mail

Zobacz szkolenia Udemy

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych