Blog UIRP

Upływ czasu w MS Excel

Operacja na formacie czasu w MS Excel

Pracując na co dzień z programem MS Excel mamy do czynienia z  kilkoma podstawowymi formatami danych. Mamy więc format dat, format księgowy i między innymi format czasu.

Czas w programie MS Excel przestawiony jest w godzinach, minutach oraz sekundach. Można go zapisać “ręcznie” stosując dwukropek między właśnie godziną, minutą i sekundą. Możemy również zamienić liczbę na format czasu. Tak samo jak zamieniamy liczby na daty. O datach możesz przeczytać również w tym wpisie. Pokazuje tam jak obliczyć wiek mając jedynie dostępną datę urodzenia.

Wiedząc, że czas jest tak naprawdę pewną wartością liczbową to możemy na czasie wykonywać różnego rodzaju operacje matematyczne takie jak dodawanie czy odejmowanie. Liczba jeden jest okresem 24 godzin czyli czasem 00:00:00. Każda mniejsza liczba czyli ułamek liczby 1 będzie inną godziną.

Na kanale YouTube dodałem film, w którym pokazuje w jaki sposób policzyć ile czasu minęło między dwoma czasami.

Pamiętaj aby zasubskrybować kanał. Raz w tygodniu dodaje film o tematyce MS Excel oraz e-commerce.

Jeżeli interesują cię szkolenia z programu MS Excel to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Na moim blogu znajdziesz również artykuły i porady dotyczące BaseLinker-a. Wdrożenia BaseLinker i szkolenia BaseLinker można śmiało łączyć z pracą w arkuszach kalkulacyjnych. W oby przypadkach chętnie pomogę.


Sprawdź szkolenia


Wyślij e-mail


Zobacz szkolenia Udemy

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych