Blog UIRP

Zmiana formatu daty w MS Excel

Data w dowolnym formacie

Program MS Excel może prezentować dane w wielu różnych formatach. Daty są tu o tyle specyficzne, że możemy je prezentować na wiele różnych sposobów. Istnieją gotowe formaty danych dat w programie MS Excel, które są gotowe do użycia od razu po uruchomieniu programu. Możemy jednak sami stworzyć nasze własne unikalne formaty składające się z dnia, miesiąca oraz roku.

Tworzenie formatu niestandardowego daty opiera się na sposobie w jaki chcemy zaprezentować trzy składniki daty. Czy np. dzień ma prezentowany jako słowo czy jako liczba? Decydujemy również jaki ma być ogranicznik tych danych lub jego całkowity brak.

Przykładowo gdy połączymy nasz wybrany format z narzędziem poprawności danych, program MS Excel będzie w stanie wychwycić i wpisać w wybranym miejscy tylko nasz dobry format dat.

O poprawności danych możesz przeczytać pod tym adresem w poprzednim wpisie na blogu.

Tego typu porady i praktyczne zastosowania programu znajdziesz na moich szkoleniach. Szkolenia on-line są dostępne po tym adresem oraz na Udemy i eduj.pl.

Kupując kurs w moim sklepie wspierasz moją pracę w 100%.

Jeżeli masz pytanie dotyczące samych szkoleń z programu MS Excel napisz na szkolenia@uirp.pl. Szkolenia prowadzę również w formie stacjonarnej. Zapraszam!

Pamiętaj aby zasubskrybować kanał na YouTube. Raz w tygodniu dodaje film o tematyce MS Excel oraz e-commerce.

Jeżeli interesują cię szkolenia z programu MS Excel to napisz na biuro@uirp.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Na moim blogu znajdziesz również artykuły i porady dotyczące BaseLinker-a. Wdrożenia BaseLinker i szkolenia BaseLinker można śmiało łączyć z pracą w arkuszach kalkulacyjnych. W obu przypadkach chętnie pomogę.


Sprawdź szkolenia

Wyślij e-mail

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych